Wiata Fotowoltaiczna PV Victoria

logo wiat fotowoltaicznych Victoria

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem, na terenie kraju działa coraz więcej instalacji prosumenckich. Nie zawsze jednak na dachu jest odpowiednia ilość miejsca, układ domu nie zapewnia optymalnych uzysków energii ze względu na elementy zacieniające, niekorzystny kąt i azymut dachu jak również względy estetyczne.

Rozwiązaniem na tego typu problemy są instalacje fotowoltaiczne wykonane na wiatach.

Wiaty PV inaczej carporty fotowoltaiczne to zadaszenia miejsc parkingowych/garażowych pokryte panelami fotowoltaicznymi które oprócz miejsca na samochodów, produkują prąd.

Połączenie w jak najbardziej efektywny sposób transformacji energetycznej i transportowej, czyli fotowoltaiki i elektromobilności. Idealnym rozwiązaniem jest rozwój Wiat PV / carportów, czyli fotowoltaicznych zadaszeń montowanych nad parkingami. 

zobacz nasz patent na wiatę samochodową

Wiata fotowoltaiczna 2 miejsca postojowe

Wiata PV Victoria na 2 miejsca postojowe
(z kolorystką dopasowaną do elewacji budynku biurowego)

Pierwszy na rynku carport/Wiata PV , który umożliwia montaż tradycyjnych modułów ramkowych i jednocześnie zapewnia szczelność i niezwykłą estetykę.

Specjalny system – podsufitka z blachy trapezowej - zapewnia odprowadzenie wody opadowej, jest to innowacyjne rozwiązanie, które wprowadzamy jako pierwsi na polskim rynku.

Nasz dodatkowe pokrycie dachowe odprowadzać wodę deszczową mam również możliwość zainstalowania systemu rynien.

Nasza Wiata Fotowoltaiczna PV Victoria oprócz wielu funkcji użytkowych jest również bardzo atrakcyjna wizualnie i może idealnie wpisywać się w architekturę otoczenia. Istnieje możliwość personalizacji projektu (np. wysokości wiaty) lub wybrania dowolnego koloru z palety RAL.

Moduły fotowoltaiczne również mogą być indywidualnie dobrane np. wersja full black, dzięki temu wpiszą się najnowsze trendy i uzupełnią każdy typ architektury.

Wiaty Victoria zwiększają funkcjonalność oraz wartość nieruchomości na której się znajdują, optymalizują przestrzeń postojową/parkingową oraz wnoszą dodatkowy walor w postaci produkcji energii elektrycznej.

Wiata fotowoltaicznych - wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne

Wiata PV posiada odpowiednią wytrzymałość na obciążenie wiatrem i śniegiem dostosowaną do polskich stref wiatrowych i śniegowych – cały projekt zgodny z PN.

Do poprawy wytrzymałości zastosowaliśmy autorskie rozwiązania co znacznie poprawiło sztywność i zwiększyło wytrzymałość statyczną konstrukcji.

W związku z podwyższoną emisją CO2 do atmosfery i zmianami klimatycznymi coraz częściej dochodzi do nagłych i ekstremalnych zjawisk pogodowych (burze, gradobicia, huragany, powodzie), wg dostępnych modeli klimatycznych takich gwałtownych zjawisk będzie w Polsce tylko przybywać.

Moduły montowane na Wiacie PV/carporcie mają podwyższoną wytrzymałość na czynniki atmosferyczne - w razie gradobicia nie tylko samochód jest bezpieczny ale również instalacja.

wiata fotowoltaiczna nocą

Integracje i rozbudowy wiat fotowoltaicznych

Dodatkowo fotowoltaikę zainstalowaną na Wiacie PV można łatwo rozbudować o system magazynowania energii w celu zapewnienia zasilania budynku mieszkalnego/firmowego w przypadku awarii sieci publicznej.

ESP SA to także lider technologii magazynowania energii - więcej o systemach magazynowania

Zastosowania i Odbiorcy wiat fotowoltaicznych

Wiata PV nadaje się do wdrożenia dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. W przypadku klientów indywidualnych nie jest wymagane pozwolenie na budowę.

Naszą ofertę Wiat PV kierujemy między innymi do:

Wiata fotowoltaiczna - charakterystyka

Oferowana przez naszą spółkę modułowa konstrukcja Wiaty PV zapewnia szerokie możliwości adaptacji wiaty do indywidualnych potrzeb, wykonamy każdą niezbędną adaptację projektu tak, żeby odpowiadał potrzebom naszych klientów.

Standardowy moduł Wiaty PV przeznaczony jest na dwa miejsca postojowe. Nasze Wiaty PV mogą zostać powiększone o dowolną ilość sekcji/ modułów, umożliwiając zabudowę większych powierzchni.

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na Wiacie PV Victoria jest zarówno ekologicznym, jak i bardzo ekonomicznym sposobem na pozyskanie energii. Wiata PV umożliwia zamontowanie 18 sztuk paneli fotowoltaicznych o wybranej przez klienta mocy.

Zastosowanie Wiat PV to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy lub planujących zakup samochodów elektrycznych lub hybrydowych, lub instytucji planujących udogodnienia dla klientów używających takich samochodów.

Rozwiązania zastosowana w naszych Wiatach PV umożliwiają łatwy i szybki montaż niezależnie od miejsca posadowienia.

Logo wiata fotowoltaiczna Victoria
Miejsca parkingowe pod wiatą fotowoltaiczną

Rząd miejsc parkingowych pod wiatą fotowoltaiczną (przykładowy sposób ustawienia 7 Wiat PV typ Victoria – 14 miejsc postojowych )

Wiata Victoria w ułożeniu dwu-spadowym

Wiata fotowoltaiczna Victoria w ułożeniu dwu-spadowym (przykładowy sposób ustawienia 14 Wiat PV typ Victoria – 28 miejsc postojowych )

Wiata fotowoltaiczna wielostanowiskowa

Wiata fotowoltaiczna wielostanowiskowa

Przykładowy rzut z boku Wiaty PV Victoria

Przykładowy rzut z przodu Wiaty PV Victoria

Przykładowy rzut z góry Wiaty PV Victoria,

Wiata fotowoltaiczna - atuty

logo Multi wiaty fotowoltaicznej Victoria
Multi wiata fotowoltaiczna Victoria

Przykład wykorzystania Multi Wiaty fotowoltaicznej

Wiata fotowoltaiczna PV - proces budowy

ETAP I

montaż konstrukcji wsporczej – kolor konstrukcji dowolny wybrany z palety RAL

konstrukcja do wiaty pv
Montaż wiaty fotowoltaicznej etap 1

ETAP II

montaż dachu wiaty fotowoltaicznej – w którego skład wchodzi dach z paneli fotowoltaicznych oraz podsufitka z blachy trapezowej ( odpowiedzialna z za odprowadzenie wody i poprawę estetyki)

montaż dachu wiaty fotowoltaicznej
montaż dachu wiaty fotowoltaicznej

ETAP III

montaż paneli fotowoltaicznych – standardowo na jednej wiacie montujemy 18 sztuk paneli PV. Rodzaj paneli, moc, kolor uzgadniana indywidualnie z klientem

Montaż paneli fotowoltaicznych na wiacie Victoria
Gotowa złożona wiata fotowoltaiczna

ETAP IV

montaż podsufitki z blach trapezowej – zapewniającej odprowadzenie wody, zabezpieczenie instalacji fotowoltaicznej, poprawę walorów estetycznych

wspornik dla wiaty fotowoltaicznej

GOTOWA WIATA

wiata fotowoltaiczna 2 stanowiskowa
gotowa wiata fotowoltaiczna

KORZYŚCI z zastosowania wiat fotowoltaicznych Victoria

Galeria przed i po zastosowaniu wiaty fotowoltaicznej

Zdjęcia przedstawiają jakie korzyści pojawiają się wraz z zamontowaniem wiat fotowoltaicznych dla salonu samochodowego. Cień, ochrona pojazdu w przypadku gradobicia oraz zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

Zainstalowanie wiat fotowoltaicznych zwiększa także komfort Klientów podczas dni deszczowych i bardzo ciepłych słonecznych.

ikona ładowarki samochodów elektrycznych

Nasze wiaty fotowoltaiczne możemy zintegrować z:

Połączenie parkingów z inteligentną infrastrukturą do ładowania pojazdów elektrycznych i ewentualnie systemami magazynowania energii może spowodować, że obszary miejskie mogą w znaczący sposób przyspieszyć rozwój OZE i elektromobilności.

Nasz Wiata PV / Carport powstaje w Polsce w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Polsce zgodnie z polskim projektem, dzięki temu mamy kontrolę nad całym procesem produkcji oraz wysoką jakością naszych rozwiązań.

Zintegrowany spójny system przekłada się na dużo bardziej wartościowe rozwiązania dla użytkowników końcowych.

Wiata PV Victoria 2 sztuki na 4 miejsca postojowe (z kolorystką dopasowaną do elewacji sklepu)

Lokalizacje montażu wiat fotowoltaicznych

Chętnie wykonamy, dostarczymy i zamontujemy Wiatę PV/ carport na terenie całego kraju. ESP SA realizuje inwestycję na terenie całej Polski, oraz UE.

Finansowanie wiat fotowoltaicznych PV

Jak można zauważyć, instalacja fotowoltaiczna na Wiacie PV jest bardzo korzystną decyzją biznesową. Dla wielu przedsiębiorstw problemem są jednak stosunkowo wysokie koszty wstępne inwestycji.

Jak uniknąć wysokich kosztów wstępnych dla inwestycji