Przywileje dla aut elektrycznych to …

auta elektryczne

Rząd chce, żebyśmy kupowali więcej samochodów elektrycznych.

Problem w tym, że proponowane benefity są śmieszne.

Buspas – Jadąc samochodem elektrycznym można z niego skorzystać i ominąć korek. Teoretycznie, bo praktyka pokazuje, że wielu kierowców nie przejmuje się znakami i po buspasie poruszają się spalinowe samochody, autobusy nie zawsze mają wydzieloną zatoczkę przystankową i motorowery rozpędzające się do 45 km/h – nagle łatwo zrozumieć, dlaczego poruszanie się tym pasem nie przyspiesza poruszania się po mieście.

Darmowe parkowanie – trzeba polegać na tym, że kontrolerzy odróżnią auto na prąd od spalinowego i nie nałożą opłaty dodatkowej (kierowca powinien się od niej odwołać – nie będzie się to wiązało z żadnymi kosztami, ale jest to strata czasu).

Trudno jest sobie wyobrazić sytuację, w której tak skonstruowane zachęty faktycznie przekonają kogoś do kupna auta elektrycznego.

Czytaj więcej

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Krzysztof Kozielski

Krzysztof Kozielski

Prezes zarządu ENERGY SAFE POWER SA (ESP SA)

popularne artykuły

Czytaj również

Krzysztof Kozielski z ESP
wiata fotowoltaiczna

Lider Transformacji Energetycznej

W Katowicach w dniu 28.06.2022 odbyła się pierwsza gala rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej pod patronatem honorowym Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Czytaj więcej »
wiata fotowoltaiczna

Ładowarki dla EV i plug-in

Dla problemem dla wielu osób zainteresowanych zakupem samochodu hybrydowego typu plug-in lub elektryka ( EV ) które nie posiadają własnego garażu pozostaję miejsc ładowania ich samochodu.

Czytaj więcej »
Ciecz przechowa energię
wydarzenia

Ciecz przechowa energię

Wiaty Fotowoltaiczne (PV) Oferowane przez firmę Energy Safe Power SA wiaty PV już na pierwszy rzut oka wywierają duże wrażenie dzięki ich nowoczesnej formie. Mocowania na wspornikach wiaty pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej i umożliwiają łatwe parkowanie pojazdów zapewniając samochodom ochronę przed słońcem, gradem, śniegiem.

Czytaj więcej »
Zielony pływający Hotel
wydarzenia

Zielony pływający – Hotel

Luksusowy hotel u brzegów Kataru ma docelowo dysponować 152 pokojami. Ma nie tylko generować na swoje potrzeby energię elektryczną, ale także przetwarzać wielokrotnie wodę opadową.

Czytaj więcej »
Mój Prąd od 1 lipca
wydarzenia

„Mój Prąd” od 1 lipca

Program „Mój Prąd” będzie finansowany z pieniędzy unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Czytaj więcej »