Po co magazyn energii ?

Po co magazyn energii

Powód jest prosty

OZE to źródła dość nieprzewidywalne, zależne np. od warunków atmosferycznych – magazyny pozwalają na gromadzenie oraz przechowywanie wygenerowanych nadwyżek i wykorzystanie ich w czasie zapotrzebowania na energię, dodatkowo gwarantują niezależność energetyczną.

✔Magazyny energii mają prostą zasadę działania – dostarczana do akumulatorów energia elektryczna przechowywana jest w postaci chemicznej, następnie jest ponownie przekształcana i oddawana w formie energii elektrycznej.

✔Magazyny energii stanowią dobre rozwiązanie dla osób, które nie zużywają dużo energii w ciągu dnia i chcą natomiast wykorzystywać ją na własne potrzeby, nie zaś oddawać do sieci.

Na zachodzie Europy rynek systemów mieszkaniowego magazynowania energii wykazuje w ostatnich latach imponujący wzrost, jeśli weźmiemy pod uwagę wdrażanie systemów oraz redukcję kosztów samych magazynów.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Krzysztof Kozielski

Krzysztof Kozielski

Prezes zarządu ENERGY SAFE POWER SA (ESP SA)

popularne artykuły

Czytaj również

Ciecz przechowa energię
wydarzenia

Ciecz przechowa energię

Wiaty Fotowoltaiczne (PV) Oferowane przez firmę Energy Safe Power SA wiaty PV już na pierwszy rzut oka wywierają duże wrażenie dzięki ich nowoczesnej formie. Mocowania

Czytaj więcej »
Zielony pływający Hotel
wydarzenia

Zielony pływający – Hotel

Luksusowy hotel u brzegów Kataru ma docelowo dysponować 152 pokojami. Ma nie tylko generować na swoje potrzeby energię elektryczną, ale także przetwarzać wielokrotnie wodę opadową.

Czytaj więcej »
Mój Prąd od 1 lipca
wydarzenia

„Mój Prąd” od 1 lipca

Program „Mój Prąd” będzie finansowany z pieniędzy unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Czytaj więcej »
wiata
wiata pv

Dobra Lokalizacja

Wiaty PV są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem , dlatego mogą być zlokalizowane w wielu miejscach, takich jak…

Czytaj więcej »