Odcinanie klientów od energii jako rozwiązanie problemu zapotrzebowania na nią

wiata

Do regulacji dotarł niemiecki Welt am Sonntag, który zauważył wzmianki o „wygładzaniu szczytowego zapotrzebowania” w nowym projekcie ustawy o energetyce stworzonym przez ministerstwo ekonomii.

Choć draft dokumentu został oznaczony jako gotowy, został zdjęty ze strony ministerstwa po interwencji i szczegółowym opisie dziennika.

Z projektu wynikało, że dostawcy energii będą mogli odcinać tych klientów, którzy generują wysokie zapotrzebowanie na moc w sytuacji, gdy brakuje jej w sieci elektroenergetycznej.

Przerwa miałaby potrwać do dwóch godzin.

Takie działanie mogłoby dotknąć na przykład kierowców korzystających ze stacji szybkiego ładowania, ale też właścicieli domów z pompami ciepła czy ogrzewaniem elektrycznym.

Czytaj więcej

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Krzysztof Kozielski

Krzysztof Kozielski

Prezes zarządu ENERGY SAFE POWER SA (ESP SA)

popularne artykuły

Czytaj również

Krzysztof Kozielski z ESP
wiata fotowoltaiczna

Lider Transformacji Energetycznej

W Katowicach w dniu 28.06.2022 odbyła się pierwsza gala rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej pod patronatem honorowym Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Czytaj więcej »
wiata fotowoltaiczna

Ładowarki dla EV i plug-in

Dla problemem dla wielu osób zainteresowanych zakupem samochodu hybrydowego typu plug-in lub elektryka ( EV ) które nie posiadają własnego garażu pozostaję miejsc ładowania ich samochodu.

Czytaj więcej »
Ciecz przechowa energię
wydarzenia

Ciecz przechowa energię

Wiaty Fotowoltaiczne (PV) Oferowane przez firmę Energy Safe Power SA wiaty PV już na pierwszy rzut oka wywierają duże wrażenie dzięki ich nowoczesnej formie. Mocowania na wspornikach wiaty pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej i umożliwiają łatwe parkowanie pojazdów zapewniając samochodom ochronę przed słońcem, gradem, śniegiem.

Czytaj więcej »
Zielony pływający Hotel
wydarzenia

Zielony pływający – Hotel

Luksusowy hotel u brzegów Kataru ma docelowo dysponować 152 pokojami. Ma nie tylko generować na swoje potrzeby energię elektryczną, ale także przetwarzać wielokrotnie wodę opadową.

Czytaj więcej »
Mój Prąd od 1 lipca
wydarzenia

„Mój Prąd” od 1 lipca

Program „Mój Prąd” będzie finansowany z pieniędzy unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Czytaj więcej »