NIK zmiażdżył plan elektromobilności

NIK zmiażdżył plan elektromobilności ‼

Zapowiadanego przez rząd miliona samochodów elektrycznych nie będzie, a zamiast produkować autobusy będziemy je kupować.
Tak można streścić raport Najwyższej Izby Kontroli.

NIK zwraca uwagę na opóźnienia w publikowaniu przepisów wykonawczych, skomplikowane procedury oraz brak spójności w realizacji celu jakim jest elektryfikacja transportu.
Według Krajowych ram polityki do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć 1 mln pojazdów elektrycznych.

Prezes NIK Marian Banaś, powiedział, że chociaż od zaprezentowania wizji rozwoju upłynęły już cztery lata, to elektromobilność w Polsce jest nadal na etapie początkowym. Dodał że:
„Szansa na to, że w 2025 roku po polskich drogach będzie jeździć 1 mln pojazdów elektrycznych wydaje się coraz mniejsza”

Z kolei p.o. kierownika wydziału prasowego NIK Anna Matusiak-Rześniowiecka zwraca uwagę że liczba ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych w Polsce jest niższa niż planowano „Do końca 2019 roku uruchomiono ich nieco ponad 1,3 tys., czyli zaledwie jedną piątą zakładanej liczby.”

Czytaj więcej

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Krzysztof Kozielski

Krzysztof Kozielski

Prezes zarządu ENERGY SAFE POWER SA (ESP SA)

popularne artykuły

Czytaj również

Krzysztof Kozielski z ESP
wiata fotowoltaiczna

Lider Transformacji Energetycznej

W Katowicach w dniu 28.06.2022 odbyła się pierwsza gala rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej pod patronatem honorowym Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Czytaj więcej »
wiata fotowoltaiczna

Ładowarki dla EV i plug-in

Dla problemem dla wielu osób zainteresowanych zakupem samochodu hybrydowego typu plug-in lub elektryka ( EV ) które nie posiadają własnego garażu pozostaję miejsc ładowania ich samochodu.

Czytaj więcej »
Ciecz przechowa energię
wydarzenia

Ciecz przechowa energię

Wiaty Fotowoltaiczne (PV) Oferowane przez firmę Energy Safe Power SA wiaty PV już na pierwszy rzut oka wywierają duże wrażenie dzięki ich nowoczesnej formie. Mocowania na wspornikach wiaty pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej i umożliwiają łatwe parkowanie pojazdów zapewniając samochodom ochronę przed słońcem, gradem, śniegiem.

Czytaj więcej »
Zielony pływający Hotel
wydarzenia

Zielony pływający – Hotel

Luksusowy hotel u brzegów Kataru ma docelowo dysponować 152 pokojami. Ma nie tylko generować na swoje potrzeby energię elektryczną, ale także przetwarzać wielokrotnie wodę opadową.

Czytaj więcej »
Mój Prąd od 1 lipca
wydarzenia

„Mój Prąd” od 1 lipca

Program „Mój Prąd” będzie finansowany z pieniędzy unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Czytaj więcej »