Największy magazyn energii na świecie powstał w USA

Największy magazyn energii na świecie powstał w USA‼

System elektroenergetyczny Kalifornii zaczął wspierać wielki bateryjny magazyn energii, którego moc przewyższa parametry dotychczas największego na świecie bateryjnego magazynu, który pod koniec 2017 roku został uruchomiony w Australii.

Teraz jeszcze większy magazyn energii powstał w Kalifornii, na południe od San Diego, przy granicy z Meksykiem.

Korzyści z takich inwestycji w komunikacie o sfinalizowaniu projektu wykonawca podsumowuje :

Ładując się w czasie produkcji energii z fotowoltaiki lub z sieci poza godzinami szczytu i oddając energię do sieci w czasie szczytowego zapotrzebowania, nasze baterie poprawiają niezawodność systemu elektroenergetycznego, redukują koszty dla odbiorców końcowych i pomagają w realizacji celów naszego stanu w zakresie klimatu #skutecznymenager

PG&E szacuje, że ten magazyn w czasie 20-letniego okresu funkcjonowania wygeneruje oszczędności – wynoszące przynajmniej 100 mln dolarów.

https://www.gramwzielone.pl/magazynowanie-energii/103675/najwiekszy-bateryjny-magazyn-na-swiecie-powstal-w-usa

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Krzysztof Kozielski

Krzysztof Kozielski

Prezes zarządu ENERGY SAFE POWER SA (ESP SA)

popularne artykuły

Czytaj również

Krzysztof Kozielski z ESP
wiata fotowoltaiczna

Lider Transformacji Energetycznej

W Katowicach w dniu 28.06.2022 odbyła się pierwsza gala rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej pod patronatem honorowym Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Czytaj więcej »
wiata fotowoltaiczna

Ładowarki dla EV i plug-in

Dla problemem dla wielu osób zainteresowanych zakupem samochodu hybrydowego typu plug-in lub elektryka ( EV ) które nie posiadają własnego garażu pozostaję miejsc ładowania ich samochodu.

Czytaj więcej »
Ciecz przechowa energię
wydarzenia

Ciecz przechowa energię

Wiaty Fotowoltaiczne (PV) Oferowane przez firmę Energy Safe Power SA wiaty PV już na pierwszy rzut oka wywierają duże wrażenie dzięki ich nowoczesnej formie. Mocowania na wspornikach wiaty pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej i umożliwiają łatwe parkowanie pojazdów zapewniając samochodom ochronę przed słońcem, gradem, śniegiem.

Czytaj więcej »
Zielony pływający Hotel
wydarzenia

Zielony pływający – Hotel

Luksusowy hotel u brzegów Kataru ma docelowo dysponować 152 pokojami. Ma nie tylko generować na swoje potrzeby energię elektryczną, ale także przetwarzać wielokrotnie wodę opadową.

Czytaj więcej »
Mój Prąd od 1 lipca
wydarzenia

„Mój Prąd” od 1 lipca

Program „Mój Prąd” będzie finansowany z pieniędzy unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Czytaj więcej »