Kongres „Zielony Ład”

kongres zielony lad

Koronawirus przysłużył się temu, by rangę nadać Zielonemu Ładowi. To obliczona na 30 lat, długo planowana strategia mająca ochronić planetę, ale także dać miejsca pracy i pchnąć nas na tory rozwoju.
Koronawirus nie odsuwa odpowiedzialności za przyszłość Ziemi, lecz wyostrza.

Cyt. z wczoraj – Jerzy Buzek na EEC

Wczoraj na Kongresie „Zielony Ład” był wymieniany i odmieniany przez wszystkich prelegentów. Dla nas wszystkich oznacza to, że przyszłość to zielona energia – naprawdę zielona.

Wszyscy wiemy, że węgiel powoli odchodzi w zapomnienie, ale to samo dotyczy gazu!

A co nas czeka UE stawia na „zielony” wodór, energię słoneczną / wiatrową – to podstawowy przekaz pierwszego dnia Kongresu w Katowicach, a nasz kraj i jego mieszkańcy ma szanse na tych zmianach skorzystać – nowe technologię to również nowe miejsca pracy.

Wymieniano też kilkukrotnie tak zwane „zwycięskie trio”:
✔Panele fotowoltaiczne
✔ Pompy ciepła
✔ Samochody elektryczne

Do tego „trio” za niedługo dołączą jeszcze inne „zielone” wynalazki – jestem pewien.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Krzysztof Kozielski

Krzysztof Kozielski

Prezes zarządu ENERGY SAFE POWER SA (ESP SA)

popularne artykuły

Czytaj również

Krzysztof Kozielski z ESP
wiata fotowoltaiczna

Lider Transformacji Energetycznej

W Katowicach w dniu 28.06.2022 odbyła się pierwsza gala rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej pod patronatem honorowym Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Czytaj więcej »
wiata fotowoltaiczna

Ładowarki dla EV i plug-in

Dla problemem dla wielu osób zainteresowanych zakupem samochodu hybrydowego typu plug-in lub elektryka ( EV ) które nie posiadają własnego garażu pozostaję miejsc ładowania ich samochodu.

Czytaj więcej »
Ciecz przechowa energię
wydarzenia

Ciecz przechowa energię

Wiaty Fotowoltaiczne (PV) Oferowane przez firmę Energy Safe Power SA wiaty PV już na pierwszy rzut oka wywierają duże wrażenie dzięki ich nowoczesnej formie. Mocowania na wspornikach wiaty pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej i umożliwiają łatwe parkowanie pojazdów zapewniając samochodom ochronę przed słońcem, gradem, śniegiem.

Czytaj więcej »
Zielony pływający Hotel
wydarzenia

Zielony pływający – Hotel

Luksusowy hotel u brzegów Kataru ma docelowo dysponować 152 pokojami. Ma nie tylko generować na swoje potrzeby energię elektryczną, ale także przetwarzać wielokrotnie wodę opadową.

Czytaj więcej »
Mój Prąd od 1 lipca
wydarzenia

„Mój Prąd” od 1 lipca

Program „Mój Prąd” będzie finansowany z pieniędzy unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Czytaj więcej »