Energia słoneczna – najtańszą ze wszystkich rodzajów energii w historii

Energia słoneczna - najtańszą ze wszystkich rodzajów energii w historii‼

Tak ogłosiła w swojej prognozie Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA)

Z raportu wynika, że do 2025 roku na świecie zostanie wycofanych z użycia 275 GW mocy w elektrowniach węglowych. To stanowi obecnie 13 procent całej mocy zainstalowanej w tym źródle.

Agencja prognozuje między innymi wycofanie 100 GW mocy węglowych w Stanach Zjednoczonych i 75 GW w Unii Europejskiej.

✔Zakładany wcześniej wzrost popytu na węgiel w Azji jest znacznie mniejszy, niż pokazywały wcześniejsze prognozy.

Zgodnie z przedstawionym raportem, źródła odnawialne są na dobrej drodze, aby zaspokoić 80 procent wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną w ciągu najbliższych 10 lat.
Do 2025 roku zastąpią one węgiel jako podstawowy sposób wytwarzania energii elektrycznej. a jeśli przyjmie się bardziej optymistyczny plan, odnawialne źródła energii będą odgrywać jeszcze większą rolę w ciągu najbliższych pięciu lat

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Krzysztof Kozielski

Krzysztof Kozielski

Prezes zarządu ENERGY SAFE POWER SA (ESP SA)

popularne artykuły

Czytaj również

Krzysztof Kozielski z ESP
wiata fotowoltaiczna

Lider Transformacji Energetycznej

W Katowicach w dniu 28.06.2022 odbyła się pierwsza gala rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej pod patronatem honorowym Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Czytaj więcej »
wiata fotowoltaiczna

Ładowarki dla EV i plug-in

Dla problemem dla wielu osób zainteresowanych zakupem samochodu hybrydowego typu plug-in lub elektryka ( EV ) które nie posiadają własnego garażu pozostaję miejsc ładowania ich samochodu.

Czytaj więcej »
Ciecz przechowa energię
wydarzenia

Ciecz przechowa energię

Wiaty Fotowoltaiczne (PV) Oferowane przez firmę Energy Safe Power SA wiaty PV już na pierwszy rzut oka wywierają duże wrażenie dzięki ich nowoczesnej formie. Mocowania na wspornikach wiaty pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej i umożliwiają łatwe parkowanie pojazdów zapewniając samochodom ochronę przed słońcem, gradem, śniegiem.

Czytaj więcej »
Zielony pływający Hotel
wydarzenia

Zielony pływający – Hotel

Luksusowy hotel u brzegów Kataru ma docelowo dysponować 152 pokojami. Ma nie tylko generować na swoje potrzeby energię elektryczną, ale także przetwarzać wielokrotnie wodę opadową.

Czytaj więcej »
Mój Prąd od 1 lipca
wydarzenia

„Mój Prąd” od 1 lipca

Program „Mój Prąd” będzie finansowany z pieniędzy unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Czytaj więcej »