Baza wiedzy

Krzysztof Kozielski z ESP
wiata fotowoltaiczna

Lider Transformacji Energetycznej

W Katowicach w dniu 28.06.2022 odbyła się pierwsza gala rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej pod patronatem honorowym Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Czytaj więcej »
wiata fotowoltaiczna

Ładowarki dla EV i plug-in

Dla problemem dla wielu osób zainteresowanych zakupem samochodu hybrydowego typu plug-in lub elektryka ( EV ) które nie posiadają własnego garażu pozostaję miejsc ładowania ich samochodu.

Czytaj więcej »
Ciecz przechowa energię
wydarzenia

Ciecz przechowa energię

Wiaty Fotowoltaiczne (PV) Oferowane przez firmę Energy Safe Power SA wiaty PV już na pierwszy rzut oka wywierają duże wrażenie dzięki ich nowoczesnej formie. Mocowania na wspornikach wiaty pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni parkingowej i umożliwiają łatwe parkowanie pojazdów zapewniając samochodom ochronę przed słońcem, gradem, śniegiem.

Czytaj więcej »
Zielony pływający Hotel
wydarzenia

Zielony pływający – Hotel

Luksusowy hotel u brzegów Kataru ma docelowo dysponować 152 pokojami. Ma nie tylko generować na swoje potrzeby energię elektryczną, ale także przetwarzać wielokrotnie wodę opadową.

Czytaj więcej »
Mój Prąd od 1 lipca
wydarzenia

„Mój Prąd” od 1 lipca

Program „Mój Prąd” będzie finansowany z pieniędzy unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r.

Czytaj więcej »
wiata
wiata pv

Dobra Lokalizacja

Wiaty PV są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem , dlatego mogą być zlokalizowane w wielu miejscach, takich jak…

Czytaj więcej »
sejm
fotowoltaika

Panele słoneczne w Sejmie

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że już niebawem budynek Sejmu RP będzie zasilany energią elektryczną z OZE.

Czytaj więcej »
PGE uruchomiła magazyn energii
magazyny energii

PGE uruchomiła magazyn energii

Polska Grupa Energetyczna (PGE) uruchomiła pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej z wykorzystaniem modułów Powerpack Tesla w Rzepedzi w województwie podkarpackim.

Czytaj więcej »
Magazyny Energii
magazyny energii

Magazyny Energii co to jest ?

Magazyn energii umożliwia przechowywanie prądu – kiedy produkcja energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną lub wiatrową , przeważa nad zużyciem.

Czytaj więcej »
Po co magazyn energii
magazyny energii

Po co magazyn energii ?

OZE to źródła dość nieprzewidywalne, zależne np. od warunków atmosferycznych – magazyny pozwalają na gromadzenie oraz przechowywanie wygenerowanych nadwyżek…

Czytaj więcej »
wiatraki i magazyny energii
magazyny energii

Wiatraki i magazyny energii

Blisko 47 milionów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na cztery elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 10 MW to pierwszy etap nowych inwestycji w podwrocławskim Gaju Oławskim.

Czytaj więcej »
Pszczyna zeroemisyjna konferencja 2020
zeroemisyjność

Pszczyna zeroemisyjna

Wczoraj byłem na kongresie Think Eco: Czysta woda, czysta energia, czysta Polska to wydarzenie, na którym eksperci reprezentujący różne sektory nauki…

Czytaj więcej »
kongres zielony lad
wydarzenia

Kongres „Zielony Ład”

Koronawirus przysłużył się temu, by rangę nadać Zielonemu Ładowi. To obliczona na 30 lat, długo planowana strategia mająca ochronić planetę, ale także dać miejsca pracy i pchnąć nas na tory rozwoju.

Czytaj więcej »